ژل رویال

ژل رویال یا شاه انگبین نوعی ماده غذایی است که توسط زنبورهای عسل جوان تهیه می‌شود و معمولاً همه لاروها (بچه زنبورها) تا سه روز اول زندگی از ژل رویال تغذیه می‌کنند، ولی ملکه تا آخر عمر از ژل رویال تغذیه می‌کند و به نظر می‌رسد که این نوع غذا باعث به وجود آمدن اختلافات اساسی بین زنبورهای ماده و ملکه می‌گردد به طوری که طول مدت زندگی ملکه به حدود 5 سال می رسد واز لحاظ حجم نیز ملکه دو تا سه برابر کارگرها می‌باشد.

رنگ شاه‌انگبین از سفید شیری تا زرد روشن بوده و ترش مزه می‌باشد. دارای ویتامین‌های آ، سی، ای و دی به ویژه ب۱۲، ب۶، ب۲ و ب۱ می‌باشد.

اطلاعات علمی بسیار کمی در مورد اثرات ژل رویال در مردم وجود دارد.

اما گفته میشود برای آسم، تب یونجه، بیماری کبد، پانکراتیت، مشکلات خواب ،زخم معده، بیماری کلیه، شکستگی استخوان، علائم یائسگی، اختلالات پوستی، و کلسترول بالا استفاده می شود موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

قیمت جهانی هر کیلوگرم ژل رویال با برند معتبر و کیفیت تأیید شده بین 600 تا 1200 دلار می باشد

نحوه مصرف

توصیه می شود که ژل رویال تازه زیر زبان بمدت 5-10 دقیقه قرار گیرد تا کامل جذب شود. بلعیدن ژل رویال توصیه نمیشود چرا که سیستم گوارش اثرات آنرا کاهش میدهد.دوز مصرفی برای افراد بزرگسال 1گرم  و برای کودکان بالای 5 سال نیم گرم در روز به مدت 15 تا 30 روز و بعد از آن یک استراحت به همین مدت در نظر گرفته شود.حداکثر دوز سالانه 180 گرم است.

آیا می دانید که در هر گرم ژل رویال یک میلی گرم استیل کولین وجود دارد.

استیل کولین ماده مورد نیاز در انتقال پیام های عصبی در بدن انسان است. این ماده در درمان و جلوگیری از آلزایمر، رعشه و فراموشی بسیار موثر است و با آن می توان فعالیت های فکری را افزایش داد  .

 

✅ خواص ژل رویال ✅

⭕️درمان ناباروری در مردان

⭕️درمان نازایی در زنان

⭕️جلوگیری از پیری صورت

⭕️جلوگیری از فشار خون

⭕️جلوگیری از آلزایمر

⭕️جلوگیری از گرفتگی رگ های قلبی

⭕️بالا بردن سیستم ایمنی بدن

⭕️افزایش توان جسمی و جنسی

⭕️کاهش ابتلا به بیماری های عفونی

⭕️افزایش سلامت استخوان ها

⭕️تنظیم فعالیت کبدی

⭕️کمک به رفع کم خونی

⭕️کمک به آسم وخستگی چشم

⭕️افزایش شیر مادران شیرده

⭕️کمک به افتادگی پوست

⭕️پیش گیری از افسردگی

⭕️کمک به رشد دستگاه عصبی جنین