بره موم

بره موم ماده‌ای شبیه موم و از تولیدات زنبور عسل است که ترکیبی از موم معمولی و صمغ درختان حاصل می شود، حالت آن خمیری شکل و چسبناک با بوی مطبوع که رنگ آن از سبز تا قهوه‌ای تیره متغیر است. رنگ و عطر بره موم در مناطق مختلف متفاوت بوده و خصوصیات آن بستگی به نوع گیاهان موجود در هر منطقه دارد. بره موم، در هوای سرد، ترد و شکننده و در هوای گرم، نرم و چسبناک می‌شود.
بره موم به عنوان ماده ضدعفونی کننده و عاملی موثر در پیشگیری از ورود و شیوع بیماریها در کندو محسوب می‌شود.
بره موم در محل ورود زنبورداران به داخل کندو قرار دارد و به دلیل این که زنبورها پیش از ورود به کندو از روی آن عبور خواهند کرد، احتمالاً می‌تواند نقشضدعفونی کننده دست و پای زنبوران را در بدو ورود به کندو ایفا نمایند. همچنین پر کردن شکافها، تنگ کردن سوراخهای تهویه، تنگ کردن دریچه پرواز در زمستان، ترمیم شکستگی‌ها، جلا دادن و ضد عفونی کردن جدار داخلی کندو و قابها، محکم کردن محل اتصال قابهای عسل به کندو و به یکدیگر از دیگر کاربردهای بره موم است.

مشخصات شیمیایی و فیزیکی بره موم

نقطه ذوب بره موم ۸۳ درجه سانتیگراد و نقطه ذوب موم خالص زنبور عسل ۶۳ درجه سانتیگراد است. بنابر این با استفاده از شعله حرارت می توان آن دو را از یکدیگر تفکیک نمود. موم از نظر استحکام هفت برابر سخت تر از بره موم است.
بره موم همانند موم در الکل اتیلیک، استون و بنزین قابل حل می باشد و الکل می تواند مواد قابل حل آن را جدا نماید.
بره موم حاوی حدود ۵۰% صمغ ۳۰% موم ۱۰% اسیدهای چرب ضروری ۵% گرده گل و ۵% دیگر آن نیز از ترکیبات آلی، ویتامینها و سایر عناصر معدنی مانند نقره، سدیم، جیوه، مس، منگنز، آهن، کلسیم، وانادیم و سیلیس است. ترکیبات و میزان هر یک از مواد داخل بره موم بسته به مکان، زمان جمع آوری و روش تولید آن متفاوت است.

روش تولید

زنبور ابتدا تکه های صمغ تراوش شده از جوانه یا تنه برخی درختان را به وسیله پاهای عقب در قطعات دهانی جدا می کند و سپس آنها را به کمک بزاق دهان نمناک و مواد مخصوصی را که از غدد آرواره ای ترشح می شود را به آن اضافه نموده و شکل حبه مانند به آن می دهد. در نهایت به وسیله آرواره ها حبه ها را داخل سبد گرده قرار داده و به کندو حمل می نماید.

خواص بره موم

بره‏ موم یا برموم و نام انگلیسی Propolis تنها آنتى ‏بیوتیک فوق العاده قوى در طبیعت مى ‏باشد. بره‏ موم را زنبور عسل از ترکیب صمغ بعضى از گیاهان با شهد، موم و گرده گل درست مى‏ کند.

برخی خواص بره‏ موم به شرح ذیل می باشد :

  • مفید جهت مشکلات معده , روده , ریه , پروستات , سینه , تخمدان و پانکراس
  • ضد باکتری , ضد قارچ , ضد انگل , ضد التهاب
  • تقویت سیستم ایمنی بدن
  • بهبود دهنده اختلالات دهان و لثه
  • کاهش دهنده فشار خون و درد مفاصل
  • سرشار از تمام ویتامین های شناخته شده در طبیعت
  • مناسب جهت درمان بیمارى‏ هایى چون حساسیت، خون‏مردگى، سوختگى، کوفتگى، زخم، سرطان، خستگى، مشکلات تنفسى، جوش‏ها، اختلالات پوست، آفتاب سوختگى، سرفه، عفونت، سرماخوردگى، آنفلوانزا، زونا و جراحات